"Jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmonii z koniem to sztuka"

Krakusy graja w pilke reczna konno2014

Krakusy graja w pilke reczna konno2014

Pokazy na Dniach Ulana na Woli w Poznaniu 1 maja 2014

Krakusy u Witolda Pileckiego 2014

Krakusy u Witolda Pileckiego 2014

Tego dnia najpierw uczciliśmy pamieć bohatera, a zaraz potem wzielismy udzial w marszu dla Zycia do Katedry

krakusy witaja Trzech Kroli 2014

krakusy witaja Trzech Kroli 2014

Po raz 3 zaszczytna rola w Królewskim Orszaku

Kralusy   z inicjatywa Wybitni Polacy w Orszaku Trzech Króli 2014

Kralusy z inicjatywa Wybitni Polacy w Orszaku Trzech Króli 2014

Nasza świetna inicjatywa, wypadła z fantazją i polotem

Krakusy witają wiosnę 2014 z Osobami z Zespolem Downa.

Krakusy witają wiosnę 2014 z Osobami z Zespolem Downa.

Jesteśmy życzliwi i cieszymy sie zyczliwoscią , tym razem spotkanie a okazji 25lecia zaprzyjaźnionego stowarzyszenia

Krakusy poznają świat wokol Poznania.j

Krakusy poznają świat wokol Poznania.j

Do lasu niedaleko, ale co mówi mapa?

Krakusy skacza przez ogień na Tarpaniadzie  2014.

Krakusy skacza przez ogień na Tarpaniadzie 2014.

Zaproszono nas na Tarpaniade do Sierakowa 2014

Woltyżerka na Cavaliadzie

Woltyżerka na Cavaliadzie

Gratulujemy zawodnikom

Orszak Trzech Króli z udziałem Lajkonika 2015

Orszak Trzech Króli z udziałem Lajkonika 2015

Wielcy Polacy z inicjatywy Pani Prezes Ewy Heidrych

nasi paraujezdzeniowcy z trenerkami i wolontariuszami

nasi paraujezdzeniowcy z trenerkami i wolontariuszami

paraujezdzenie w Lajkoniku

paraujezdzenie w Lajkoniku

rodzinnie

rodzinnie

rodzinnie

Jazda konna dla dzieci i młodzieży 5,10,15


Nasza oferte mozna nazwac 5,10,15

"5"- oznacza zajęcia dla dzieci od lat 2 do 5/8 .

"5"- szukaj w naszej Galerii zdjęc pt dla najmłodszych "5"

"5" ideą jest zaszczepienie kontaktu z koniem, odwagi do obcowania z duzym zwierzęciem , uwrażliwienie na żywe stworzenie - odczuwające, poruszające się, wydające odglosy i zapachy, ktore ma swoje prawa i przy ktorym nalezy przestrzegać zasad, o ktore trzeba dbać. Uwzględniamy prawa rozwoju psychofizycznego małego dziecka, związek dziecka z rodzicami. Wykorzystujemy sytuacje wychowawcze w zakresie dobrych manier. Pracujemy nad ksztaltowaniem orientacji , usprawniamy, ksztaltujemy prawidlowy dosiad i prowadzimy profilaktykę wad postawy.

"5" - poranki i podwieczorki z konikami,w soboty i niedziele, ok 60 minut, zespolowo, zobacz artykul pod takim tytułem w ofercie, jest to rodzinna zabawa dla dzieci od 2 do 8 lat, przy czym dla tych starszych informacyjnie, a dla najmlodszych do kontynuacji uwzględniającej rozwój z zajęc na zajęcia - karnet na 3 zajęcia daje rabat i jest do wykorzystania w 30 dni . tel 693 478 223

"5"- urodzinki / imieninki dla rodzinki i przyjaciol. Goscie korzystają z własnego prowiantu i naszego ogniska. wszyscy mlodsi i dorosli maja mozliwosc obcowania z koniem i jazdy konnej z instruktorem, ponadto zabawy ruchowe dla dzieci.

"5" - zajecia indywidualne w terminach do uzgodnienia - od 10 do 30 minut w zależnosci od rozwoju emocjonalnego dziecka oraz zamożnosci, cena od 20zl do 40zł, opłata płatna przed rozpoczęciem zajęc w dniu uzgodnienia terminu, najlepiej na konto bankowe Gospodarstwa, a nie gotówką.

"5" - letnie pólkolonie - w zasadzie przeznaczone są dla dzieci starszych ,ale wielokrotnie 5 latki dawaly sobie radę, zapraszamy dziadkow do asystowania najmlodszym podczas polkolonii - zwykle tez milo sie bawią , wypoczywają w plenerze.

"5"- kulig dla maluchów,za koniem na waszych malych saneczkach, instruktor kieruje pozycjami i zabawami na saneczkach, zachęca do ruchu i odwagi - na terenie stajni , na Waszym Osiedlu (Winogrady , Piatkowo w Poznaniu ), w Lesie Sucholeskim .

"5" kulig na terenie Waszego Przedszkola - Winogrady , Piatkowo.

"5" zajęcia w przedszkolach Winogrady i Piątkowo , Dojezdzamy w kilka malych koni wierzchem . oswajamy, podczas przejazdzki prowadzimy z dziećmi rozmowy, prowadzimy profilaktykę wad postawy, dzieci wykonują rozmaite ćwiczenia równoważne. Zajęcie ma charakter indywidualny, trwa 4-7 miut. Jest dla dzieci wielkim przezyciem,

"5" zajęcia dla Przedszkoli na terenie naszej Stajni.

metodą stacyjną co 10-20 minut dzieci w małych grupach zmieniają wykonywane zadanie związane z koniem i aktywnością ruchową, na wolnym powietrzu. Obowiązuje ubranie do pobrudzenia i zapewniające swobodą ruchu , chusteczka na glowę ( nie czapeczka z daszkiem !)Opłaty do negocjacji.

1. grupy liczebne do 10 dzieci systematycznie co tydzień spędzają w stajni ponad 30 minut.

2. grupy liczebne do 25 /40dzieci spedzaja 2-3 godziny.( mozliwe do 6 godzin), bardzo aktywnie, zdobywając wiedzę i umiejętności,konczymy ogniskiem z Waszym prowiaintem.

3. grupy liczebne ponad 100dzieci spedzają 4-6 godzin, równiez metoda stacyjną, (wtedy uzupelniająco stacje artystyczne).

"5" Ponadto : festyn niepodleglości oraz Jasełka w Stajni LAJKONIK, majówka w Ogrodzie Botanicznym , pokazy i przejażdzki na Cytadeli podczas Dni Ułana.

Oto historia naszych zajec zajec dla najmlodszych. Stajnia "Lajkonik" powstała z idei jazdy konnej właśnie dla najmlodszych , z pragnieniem przekazania polskich tradycji kawaleryjskich. Bylismy pierwszą placówką w Poznaniu oferująca od 1993 zajęcia konne dla przedszkolaków. Posiadajac odpowiednie kwalifikacje pedagogiczne do pracy z najmlodszymi systematycznie przeprowadzaliśmy konne spotkania w Przedszkolach po kilka lat z rzędu : 24 na Os.Chrobrego , na ul.Marcina Rożka, w Integracyjnym na Morasku, w bloku 2 na Os Chrobrego, 100 na Swobody,w Orzeszku na O Chrobrego,w Sloneczku na Pułaskiego, w Krolewnie Snieżce na
O Sobieskiego, Angielskim na Sołaczu, okazjonalnie w wielu innych. Przyjmowaliśmy też duże
i mniejsze grupy przedszkolne w naszej Stajni. Aktualnie 8 rok z rzędu systematycznie prowadzimy jazde konną wraz z profilaktyką wad postawy ciała w Krolewnie Snieżce .